En büyük uyuşturucu baronu yine kaçmayı başardı

Geçtiğimiz Temmuz ayında Meksika’daki yüksek güvenlikli bir hapishaneden kaçmayı başaran “El Chapo (bücür)” lakaplı uyuşturucu baronu bir operasyondan daha kıl payı kurtulmayı başardı. Ancak bu kez yüzünden ve bacağından yaralandı.

ntv.com.tr 17.10.2015 - 11:32

En büyük uyuşturucu baronu yine kaçmayı başardı

Dünyanın en çok aranan uyuşturucu çetesi lideri “El Chapo” lakaplı Joaquin Guzman Meksika’nın kuzeybatısında saklandığı yere yapılan bir operasyondan son anda kurtuldu. Meksikalı özel askeri birliklerin yaptığı operasyon sonrası kaçarken yüzünden ve bacağından yaralandığı bildirildi.

Bu El Chapo’nun ilk kurtuluşu değil. Çete lideri geçtiğimiz Temmuz ayında kaldığı hapishanede tünel kazarak kaçmıştı.

HAPİSHANEDEN KAÇIŞ ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Meksikalı yetkililer birçok suçtan sabıkası bulunan El Chapo’yu yakalamak için uluslararası istihbarat yetkilileriyle koordineli olarak çalıştıklarını belirtti.

ABD BAŞINA ÖDÜL KOYDU

ABD ise El Chapo’nun yakalanmasına yardımcı olacak bilgiyi verene 5 milyon dolarlık bir ödül vereceğini duyurdu.

"NARCOS"U HATIRLATTI

Olay Netflix'te son dönemde popüler olan TV dizisi Narcos'u akıllara getirdi. Gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu baronlarından biri olan Pablo Escobar'ın hayatını konu alan dizideki olaylar El Chapo'nun yaşadıklarıyla kısmen de olsa örtüşüyor. Dizide uyuşturucudan elde ettiği para ve gücü kullanan Escobar'ın Meksika ve ABD ile olan çatışması, anlatılıyor.

Sayfa Yükleniyor...