Cumhurbaşkanı Erdoğan Meksika televizyonuna konuştu

Meksika'nın Televisa televizyonuna konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İdam ve darbeler demokrasilerin tam karşıtı olarak gördüğümüz konulardır" dedi.

NTV Haber 03.08.2016 - 13:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan Meksika televizyonuna konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İdam denilen olay veya darbeler, demokrasilerin tam karşıtı olarak gördüğümüz konulardır. Bunları biz demokrasiye inanmış insanlar olarak konuşmak istemeyiz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan darbe girişimi sonrası Brüksel'den Türkiye'ye ziyarette bulunulmamasını da eleştirdi.

Erdoğan, "Benim şimdi 237 insanım ölüyor, parlamento binam bombalanıyor, sadece bir telefonla diyorlar ki işte geçmiş olsun, darbeye karşı verdiğiniz mücadelede yanınızdayız. Adamlarınızı gönderin, gelsinler. Ne Avrupa Birliği’nden gelen var, ne Avrupa Konseyi’nden gelen var" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen'in iadesi konusunda Türkiye'den belge talep eden ABD'yi de eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz sizden bir teröristi istiyorsak, o teröristi bize vermelisiniz. Eğer bizden belgeler falan istemeye kalkarsanız, o zaman biz terörle mücadele edemeyiz" dedi.

ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerini de değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylardan Hillary Clinton ile ileri derecede hukuku olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetçilerin adayı Donald Krump için de, "Sayın Donald’la herhangi bir hukukum yok, sadece bu kampanyada Donald Trump'ı duydum, izliyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...