İlişkili Haberler

ABD Başkanı Barack Obama, İstanbul'daki terör saldırısını şiddetle kınadıklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve onun şahsında tüm Türkiye halkına taziyelerini iletti.

Telefon görüşmesinde ABD Başkanı Barack Obama, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını güçlü şekilde kınadığını ve Türk halkına taziyelerini ilettiğini belirtti.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleşen telefon görüşmesinde ABD Başkanı Barack Obama'nın, İstanbul'daki menfur terör saldırısını şiddetle kınadığını belirterek, Türkiye ile yakın dayanışma içinde olduklarını vurguladığı açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir. ABD Başkanı Obama, İstanbul'daki menfur terör saldırısını şiddetle kınadığını belirterek, Türkiye ile yakın dayanışma içinde olduklarını vurgulamıştır. Sayın Obama, Cumhurbaşkanımıza ve onun şahsında tüm Türkiye halkına taziye dileğinde bulunmuştur.

Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleştirilmesi ve Rusya ile ilişkilerin yeniden canlandırması için atılan cesur adımlardan dolayı ABD Başkanı Obama'nın Cumhurbaşkanımıza tebriklerini ilettiği görüşmede, bu gelişmelerin terörle mücadeleyi güçlendireceğine de değinilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız da duyarlılığından dolayı Sayın Obama'ya teşekkürlerini iletmiştir" denildi.

BEYAZ SARAY: OBAMA BİLGİLENDİRİLDİ

Beyaz Saray, ABD Barack Obama'nın saldırıya ilişkin bilgileri yakından takip ettiğini duyurmuştu.

Beyaz Saray açıklamasında, terörle mücadele konusunda Türkiye'ye verilen desteğin altı çizilmişti.