Erdoğan ve Ahmedinejad'dan kritik görüşme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın yaptığı kritik görüşme 1.5 saat sürdü. Dün akşam yapılması planlanan görüşme Ahmedinejad'ın sağlık sorunları nedeniyle bugüne ertelenmişti.

29.03.2012 - 10:54

Erdoğan ve Ahmedinejad'dan kritik görüşme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın görüşmesi yaklaşık 1.5 sürdü. Görüşme sonrası iki lider ortak basın toplantısı yapmadı.

Görüşmede Ahmedinejad'ın Türkiye'nin nükleer enerjinin barışçıl amaçlarla kullanılması yönündeki görüşünün ifade edildiği öğrenildi.

Beyaz Köşk'te basına kapalı gerçekleşen Erdoğan-Ahmedinejad görüşmesinde, Türkiye'nin nükleer enerjinin barışçıl amaçlarla kullanılması yönündeki görüşü ifade edildi.

YEMEK İPTAL EDİLDİ
Ahmedinejad'ın, dün akşam Erdoğan onuruna vermesi planlanan akşam yemeği de iptal edildi.

İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, BM'nin 5 daimi üyesi ile Almanya'nın oluşturduğu 5 artı 1 ülkeleriyle, Tahran'nın nükleer müzakerelere 13 Nisan'da başlayabileceğini açıklamıştı. Salihi, müzakerenin yeri konusunda ise açıklama yapmamıştı.

AB Dış Politika Yüksek temsilcisi Catherine Ashton ise, İran'la yapılacak nükleer müzakerelerin İstanbul'da yapılmasına sıcak bakıyor. İran da daha önce yaptığı açıklamada, müzakere yeri olarak İstanbul'u tercih edeceklerini açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...