Esad: Suriye asla ödün vermeyecek

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, batılı devletlerin Suriye'nin ödün vermesini istediğini ancak bunun asla gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Anadolu Ajansı 25.08.2011 - 17:49

Esad: Suriye asla ödün vermeyecek

Suriye'nin resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre, Devlet Başkanı Esad, dün ülkenin önde gelen din adamlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

'SURİYE BATI'NIN BÖLGEDE ÇÖZEMEDİĞİ BİR DÜĞÜM'
İftar yemeğinde konuşan Esad, son dönemde Suriye'nin üzerindeki dış baskılara değinerek, "Dış baskılar iddia edildiği gibi Batı'nın Suriye halkına ve reformlara verdiği önemden kaynaklanmıyor. Bu baskılar Suriye'nin, Batı'nın bölgede çözemediği bir düğüm olmasından kaynaklanıyor. Suriye'nin ödün vermesini istiyorlar ama bu asla gerçekleşmeyecek" dedi.

Devlet Başkanı Esad, Suriye'nin tanık olduğu olduğu olayları gözden geçirme ve bu olaylardan ülkenin yararına olacak şekilde faydalanma çağrısında bulunarak, "bu olayları aşmak için duygusallık ve tepkiye değil, herkesin işbirliğine ve bilgeliğine ihtiyaçları olduğunu" ifade etti.

'VATAN VE İLKELER ÜZERİNDE PAZARLIK OLMAZ'
Esad, konuşmasında, devletin reform yolunda sabit adımlarla ilerlediğine vurgu yaparak, reformların devletin vatandaşlarının huzur ve güvenliğini koruma yönündeki çabalarıyla çelişmediğini sözlerine ekledi.

Beşşar Esad, din adamlarının vatanı koruma yönünde temel bir rol oynadığına işaret ederek, "Suriye halkının son sözünü söylediğini ve halkın 'vatan, ilkeler ve din üzerinden pazarlık olmaz' dediğini" söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...