İlişkili Haberler

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, İran dini lideri Ali Hamaney'in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti ile başkent Şam'da görüştü.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar esad ABD ve müttefiklerinin Suriye'ye yapacaği olası bir müdahalenin bölgeye istikrarsızlıktan başka bir şey getirmeyeceğini söyledi.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, "Müdahale sadece uluslararsi barışı ve güvenliği tehdit eder" dedi

Suriye Devlet Başkanı Esad sözlerine şöyle sürdürdü:

''Suriye ordusunun radikal teröre karşı savaş meydanında sağladığı her zafere karşı eşzamanlı olarak, Batılı bir kısım devletler, Suriye'ye karşı tırmandırmalarda bulunarak olayların akışını değiştirmeye çalışıyor. Bu devletler, Suriye’de vekil olarak kullandıkları terör örgütleriyle işbirliği içinde uydurdukları yalan dolanlara dayalı olarak Suriye'ye tehditler savuruyor. Bu kez tehditler tam da Şam kırsalı Doğu Guta ve ahalisinin radikal terörden kurtarılmasının ardından geldi.''

Kimyasal silahların kullanıldığı iddia edilen Doğu Guta'yı ziyaret eden İran dini lideri Hamaney'in başdanışmanı Velayeti de şu açıklamayı yaptı:

"Batılı devletlerin saldırı tehditleri, Suriye hükümet güçlerinin Doğu Guta'yı kurtarmasının ardından uydurulan yalanlara dayanıyor.''