'Esad'ın savaş uçağını düşürdük'

Suriyeli muhalifler, şiddet olaylarının devam ettiği Hama'da Suriye ordusuna ait bir savaş uçağı düşürdüklerini iddia etti.

24.12.2012 - 15:37

'Esad'ın savaş uçağını düşürdük'

Hama'yı ele geçirmek için geçtiğimiz hafta büyük bir saldırı başlatan muhalifler, Suriye ordusuna ait bir savaş uçağını düşürdüklerini ileri sürdü.

Suriyeli muhalifler, Esad birliklerine ait savaş uçağını, bir Alevi köyü yakınında uçaksavar makineli tüfekle düşürdüklerini söyledi.

Suriye ordusuna ait uçağı düşürdüklerini iddia eden Sami el Hamavi adlı militan, yerleşim bölgeleri üzerinde alçak uçan savaş uçağını uçaksavar makineli tüfekle düşürdüklerini belirtti.

Suriyeli Sünni militanlar, Hama'da Esad birlikleri tarafından korunan Alevi ve Hristiyan yerleşim bölgelerini ele geçirmek için saldırı düzenliyor.

Suriye'deki bağımsız kaynaklar ise, savaş uçağının düşürüldüğünü henüz doğrulamadı.

HAMA'DA FIRIN BOMBALANDI
Hama kenti kırsalındaki Halfaya kasabasında bir fırının hava saldırısı sırasında isabet alması sonucu onlarca sivil yaşamını kaybetmişti.

Suriye'de rejime bağlı güçlerin, Hama'nın Halfaya kasabasında bir fırını bombalamasının ardından saldırıların arttığı bölgeden kaçan binlerce Suriyeli sınır kapısından Türkiye'ye sığındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...