Eski Beşiktaşlı Leçkov başkanlıktan alındı

Bir dönem Beşiktaş forması da giyen eski futbolcu yeni belediye başkanı Leçkov, hakkındaki suç duyuruları nedeniyle belediye başkanlığı görevinden alındı.

Anadolu Ajansı 21.04.2010 - 21:27

Eski Beşiktaşlı Leçkov başkanlıktan alındı

Bulgaristan'ın Sliven kenti Belediye Başkanı olan Beşiktaşlı eski futbolcu Yordan Leçkov'un, mahkeme kararı ile görevinde alındığı açıklandı.

Sliven Bölge Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada, hakkında Bulgaristan Ceza Kanunu'nun 4 ayrı maddesine dayalı, 7 ayrı suç duyurusu bulunan Leçkov'un tarafsız olarak yargılanabilmesi ve olası suçunun tespit edilebilmesi için, belediye başkanlığı görevine son verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Son olarak aşırı hız yapması sonrası trafik polisleriyle kavga eden ve sonra da ehliyetsiz olarak olay yerinden kaçan Leçkov, daha sonda da polislerin kendisinden özür dilemelerini istemişti.

1994 Dünya Kupası'nda 4. olan milli takım kadrosunda yer alan Leçkov, bir dönem de Beşiktaş forması giymişti.

Memleketi olan Sliven kentinde iki kez üst üste belediye başkanı seçilen Leçkov'un görev suistimalleri ve karıştığı skandalları konu alan haberler sıklıkla basında yer alıyor.

Leçkov, açıklanan mahkeme kararı ile ilgili basına yaptığı yorumda, ''İçim rahat. Suçsuz ve temizim. Adalet sistemi adilse, yakında görevime geri döneceğim'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...