ABD’de haber kanallarında sıkça beliren en son hırsız-polis kovalamacası, oldukça tatsız bir şekilde sona erdi. Fox News helikopterine takılan Romero, televizyon canlı yayını kesemeden belinden çıkardığı silahı başına dayayarak intihar etmişti. Yüz binlerce izleyicinin tanık olduğu olayın ardından Fox News resmi bir açıklama yaparak kamuyoyundan özür dilemişti.

Polis yetkilisi Tommy Thompson, bir saatlik kovalamacanın ardından intihar eden Romero’nun, şartlı tahliye kapsamında silah bulundurmama kuralını ihlal ettiğini ve diğer suçlardan arandığını belirtti. Phoenix kentinde geçtiğimiz hafta Cuma günü gözaltına alınmak istenen Romero, polise ateş açarak kaçtı ve çaldığı arabayla bir saat boyunca izini kaybettirmeye çalıştı.

Kaçış anı, Fox News’e bağlı olan KSAZ-TV’nin helikopterindeki kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

POLİSİN ATEŞİ YERE DÜŞÜRDÜ
Phoenix’in yaklaşık 120 km dışındaki çöl arazide aracından atlayan Romero, bir süre sonra tökezleyerek ve yere düştü. Romero’nun, bu esnada polis ateşinden kaçmaya çalıştığı anlaşıldı.

Polis, Romero’nun Nisan 2010’dan Haziran 2012’ye kadar hapis yattığını, hapistwen çıktıktan sonra birçok küçük çaplı suça karıştığını açıkladı. Eski mahkumun, intihar ettiği gün bir sürücüyle kavga etmesinin ardından yapılan ihbar üzerine polis takibine alındığı öğrenildi.