‘Esma Esad İngiltere’ye kaçtı’

İngiliz Daily Mail gazetesi, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın eşi Esma Esad’ın Londra’ya kaçtığını iddia etti.

10.05.2011 - 11:01

‘Esma Esad İngiltere’ye kaçtı’

Suriye’deki ayaklanma sekizinci haftasına girerken, yeni iddialar ortaya atılıyor. İngiliz Daily Mail gazetesi, isyanın başlamasından itibaren kamuoyu önüne çıkmayan first lady Esma Esad’ın Londra’ya kaçtığını iddia etti.

Londra’daki Arap diplomatlara dayandırılan habere göre Esma Esad iki-üç haftadır Londra’da bulunuyor ve ülkesine gitmeyi reddediyor. Kendisi de İngiltere doğumlu olan Esad’ın Londra’da lüks bir dairede yaşadığı ve masraflarının Beşşar Esad’ın yurtdışına kaçırdığı 40 milyar Sterlinlik servetinden karşılandığı da haberde yer verilen bir başka iddia.

Haberde ayrıca Esma Esad’ın kaldığı konutun önünde diplomatik plakalı bir Mercedes’in bulunduğu da bildirildi.

İngiltere’de bulunan bir Arap diplomat da ülkesinde yaşananlardan sonra Esma Esad’ın “olabilecek en kısa zamanda ülkeden ayrılması” konusunda uyarıldığını ve Esma Esad’ın ilk reaksiyonunun da aile bağları nedeniyle Londra’ya gitmek olduğunu söyledi.

Daha önce Sunday Times gazetesi, Esma Esad’ın akan kanın durması için Beşar Esad’ın akrabaları ve yakın dostlarından oluşan tutucu yöneticilerle tartıştığını ve zar zor ikna edildiğini yazmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...