ABD'nin Georgia eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Aimee Copeland'ın arkadaşlarıyla macera için gittiği tatil kabusla sona erdi.

Ülkenin batısında bulunan Küçük Tallapoosa Nehri'ne, arkadaş grubuyla giden genç kız, burada el yapımı halatlarla nehrin karşı kıyısına geçmeye çalıştı. Halatın kopmasıyla suya düşen Copeland'ın baldırını ip kesti. Hastaneye kaldırılan genç kızın bacağına 22 dikiş atıldı. 

DOKTORLAR ÖNCE FARK ETMEDİ
Kızın sağlık durumuyla ilgili herhangi bir hayati tehlike bulunmadığını belirten doktorlar, 24 yaşındaki Copeland'ı taburcu etti. Fakat genç kız sol bacağında oluşan şiddetli ağrı nedeniyle tekrar hastaneye kaldırıldığında ölümcül bir bakteriyle karşı karşıyaydı. Yapılan incelemede genç kızın sol baldırında oluşan kesikle Nekrotizan Fasiit adlı et yiyen bakteri hastalığı tespit edildi. 

BACAĞI VE ELLERİ KESİLDİ
Doktorlar genç kızın bacağının kesilmesi gerektiğine karar verdi çünkü çok nadir görülen ve ölümcül sonuçlara yol açan bu bakterinin buluştağı her dört hastadan biri hayatını kaybediyordu. Enfeksiyonun yayılmasıyla birlikte genç kızın bir bacağı, elleri ve diğer bacağındaki ayağı kesildi.

KASLARI HIZLA ERİTİYOR
Genellikle vücuttaki çatlak veya kesikler yoluyla bulaşan et yiyen bakteri, hızla kasların erimesine yol açıyor. Kasların erimesi kemiklere dayandığında, hastayı kurtarmak için tek çözüm, vücudun o bölgesini kesmekte bulunuyor.