Ev içi şiddete müdahale eden üç polis öldürüldü

Fransa’da 48 yaşındaki silahlı bir adam eve gelen üç polisi öldürdü, bir polisi de yaraladı. Polislerin ev içi şiddet olayına müdahale etmek için eve geldiği öğrenildi.

DW Türkçe 23.12.2020 - 13:44

Ev içi şiddete müdahale eden üç polis öldürüldü

Fransa'da 48 yaşındaki bir adamın ev içi şiddete müdahale etmek isteyen üç polisi öldürdüğü, bir polisi de yaraladığı bildirildi.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından, failin ölü bulunduğunu açıkladı.

Olay, Puy-de-Dôme iline bağlı bir kırsal belde olan Saint-Just'te meydana geldi.

Savcılığın Fransız haber ajansı AFP’ye yaptığı açıklamaya göre, olay dün gece yarısı meydana geldi. Polislerin ev içinde yaşanan şiddet olayının ihbar edilmesi üzerine evin çatısına sığınan bir kadına yardım amacıyla eve geldikleri belirtildi.

Failin polisleri vurduktan sonra kaçtığı kaydedildi. Yardım isteyen kadının ise güvenlik altına alındığı açıklandı. Failin kaçmaya çalışırken evi de ateşe verdiği, itfaiye ekiplerinin de yangına müdahale ettiği de aktarıldı.

300 POLİS GÖREVLENDİRİLDİ
21, 37 ve 45 yaşlarında üç polis memurunun öldürüldüğü, bir polis memurunun da yaralandığı olayda faili yakalayabilmek için yaklaşık 300 polis memurunun görevlendirildiği açıklandı. Failin nasıl öldüğü ise henüz açıklanmadı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da Twitter paylaşımında "Güvenlik güçleri bizi korumak için kendilerini tehlikeye attı. Onlar bizim kahramanımız" açıklamasında bulundu.

Fransa İçişleri Bakanlığı, ülkede geçen sene 146 kadının partnerleri tarafından öldürülüğünü kaydetti. Kadın cinayetleri ülke çapında protestolara neden oluyor.

Sayfa Yükleniyor...