Almanya'da korkunç olay: Evden bebek cesetleri çıktı

Almanya'nın Bavyera eyaletindeki bir evde 'muhtemelen yedi' bebeğe ait cesetler bulunduğu bildirildi. Olayın ayrıntıları belirsizliğini korurken, kesin ölüm nedeninin saptanabilmesi için adli tıp raporu bekleniyor.

13.11.2015 - 15:05

Almanya'da korkunç olay: Evden bebek cesetleri çıktı

Almanya'nın Bavyera eyaletinde Oberfranken bölgesindeki bir evde 'muhtemelen yedi' bebek ceseti bulunduğu bildirildi. Savcılık ve polis yetkilileri, Çek cumhuriyeti sınırında Wallenfels kasabasındaki bir evde bulunan bebek cesetleri ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Yetkililer, eskiden evde oturan 45 yaşındaki kadına hanüz ulaşılamadığını, bu nedenle kadının henüz sorgulanamadığını belirtti. Polis sözcüsünün verdiği bilgilere göre, 45 yaşındaki kadın yedi bebeğin annesi olabilir.

ADLİ TIP RAPORU BEKLENİYOR

Wallenfals kasabası sakinlerinden biri, perşembe gün polisi aramış ve evde bir bebek cesedinin kalıntılarını gördüğünü bildirmişti. Bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik görevlilerinin evin bir odasında bebek cesetleriyle karşılaştığı açıklandı. Polis ve savcılığın verdiği bilgilere göre, soruşturma şu anda 'muhtemel yedi ceset' üzerine yoğunlaşıyor.

Otopsi işlemlerine başlandığı, adli tıp raporunun ise gelecek hafta başından önce açıklanmasının beklenmediği ifade edildi.

Sayfa Yükleniyor...