'Evim yıkıldı akşam sende kalabilir miyim?'

Japonya'da yaşayan Engin Yenidünya yaşadıklarını ntvmsnbc'ye anlattı.

11.03.2011 - 11:45

Japonya'da 7 yıldır yaşayan bankacı ve film yapımcısı Engin Yenidünya deprem anında yaşadıklarını ve sonrasını ntvmsnbc'ye anlattı.

Deprem anında Tokyo'da çalıştığı şirketin 17. katında olduğunu söyleyen Yenidünya, "Masanın etrafından fazla uzaklaşmıyoruz. Şirket içi anonslar da bu yönde. Ayrıca asansörler de çalışmıyor.

Şu an etrafta fazla panik yok onun yerine insanlar, evleri uzakta olanlar geceyi ofiste geçirme planı yapıyor. Trenler çalışmadığı için evi uzak olanların çoğu bunu yapacak.

Trenlerin bu gece de çalışmayacağı söyleniyor" dedi.

Yenidünya, ayrıca şirket içinde yapılan başka bir anons ile de akşam eve gidemeyeceklere şirkette yemek verileceğinin söylendiğini belirtti.

1999 depreminde İstanbul'da olduğunu kaydeden Yenidünya, iki deprem arasındaki farkları şöyle anlattı; "Burada 3 yıldır deprem olmuyordu ve ayrıca daha öncede 1999 depreminde İstanbul'da bir binanın 9. katındaydım. Ancak camdan bakınca koca koca şirket binalarının sallandığını görmek beni ürküttü. Bu deprem hakikaten çok farklıydı."

Japonya'daki dostlarıyla konuştuğunu ve insanların şu an çoğu alışveriş merkezine giderek yiyecek stoğu yaptığı haberini aldığını belirten Engin Yenidünya, "Depremin merkezi Japonya'nın kuzeyinde pek de merkezi olmayan bir yerde olduğundan panik fazla olmadı" yorumunu yaptı.

Yenidünya bir arkadaşının kendisine mesaj gönderdiğini ve, "Benim evim yıkıldı, akşam sende kalabilir miyim?" şeklinde sorduğunu söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...