Evinin salonunda devekuşu besliyor

Evcilleştirilmesine imkansız gözüyle bakılan 1.8 metrelik devekuşu uzmanları şaşırtarak 2 yıldır Newby ailesi ile birlikte yaşıyor.

22.08.2011 - 12:48

Evinin salonunda devekuşu besliyor

Beaky adındaki koşucu devekuşu, 2 yıl önce Ian Newby tarafından eşi Lisa’ya yılbaşı hediyesi olarak verilmiş bir devekuşu yumurtasıydı. Bugün 76 kilo ağırlığında ve 1.8 metre boyunda evcilleştirilmiş bir hayvan haline gelen devekuşu zamanla 6 çocuklu ailenin bir parçası oldu.

Daily Mail'ın haberine göre, Beaky’nin doğmasında sahibi Ian Newby’nin rolü büyük. Bay Newby, Beaky henüz bir yumurtayken onu alıp geçici bir kuluçka makinesine koydu. Kısa bir süre sonra Beaky dünyaya geldi.

HOBİSİ TELEVİZYON İZLEMEK
İlk başlarda diğer çocuklarla birlikte portatif oyun bahçesindeki oyuncaklarla oynamayı çok seven Beaky, boyu 1 metreyi aştıktan sonra ise salonda oturmayı tercih etmeye başladı.

Televizyon izlemeye ve karşısında bir şeyler atıştırmaya bayılan hayvanın bir diğer hobisi ise evin banyosunda yıkanmak...

Beaky 2 yıl önce Ian Newby tarafından eşi Lisa’ya yılbaşı hediyesi olarak verilmiş bir devekuşu yumurtasıydı. Beaky 2 yıl önce Ian Newby tarafından eşi Lisa’ya yılbaşı hediyesi olarak verilmiş bir devekuşu yumurtasıydı.


Bunula birlikte, haftada 6 buçuk kilo mısır ve 2 buçuk kilo da en sevdiği sebzeler olan brokoli, bezelye ve karnabahar tüketen Beaky, zamanla çok büyüdü ve evde beslenmesi imkansız hale geldi. Ev eşyalarını gagalayan ve kıran hayvan aileyi zor durumda bıraktı. 60 yıla kadar yaşayabilen ve saniyede 18 metreye kadar hız yapabilen Beaky, şimdilerde ailenin çiftlik evinde bakılıyor.

Uzmanların, doğduktan 6 ay sonra fazla hırçınlaşacağı için evde bakılmasını imkansız gördükleri Beaky hala sinsice salona gelip diğer çocuklarla birlikte televizyon izliyor.

Kendisine tahsis edilen 80 metrekare alanda enerjisini harcayabilen Beaky, şu ana kadar 18 yumurta verdi ve Newby ailesi onun yumurtalarını yemekten çok memnun görünüyor.

Beaky'yi kızları gibi görmeye başlayan ailenin bunun dışında 4 köpeği, 5 kedisi, 1 papağanı ve 1 kirpisi bulunuyor. Beaky'yi kızları gibi görmeye başlayan ailenin bunun dışında 4 köpeği, 5 kedisi, 1 papağanı ve 1 kirpisi bulunuyor.


AİLE VAHŞİ HAYATA ALIŞKIN
Beaky'yi kızları gibi görmeye başlayan ailenin bunun dışında 4 köpeği, 5 kedisi, 1 papağanı ve 1 kirpisi bulunuyor. Aile aynı zamanda bir ‘Vahşi Hayvanlar Kurtarma Derneği’nin de sahibi. Buradaki hayvanları da eklersek ailenin yaşadığı evin bir hayvanat bahçesinden farksız olduğunu söylemek mümkün: 2 timsah, yılanlar, kertenkeleler, kaplumbağalar, örümcekler ve tropikal papağanlar...

Ian Newby, Beaky’yi çok sevse de evde devekuşu beslemeyi kimseye önermediğini de vurguluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...