Evlenmeyi reddedince kezzapla saldırdılar

Afganistan'da, kızlarını evlendirmek istemeyen 5 kişilik bir aile, evlerini basan silahlı kişilerin kezzaplı saldırısına uğradı.

Anadolu Ajansı 30.11.2011 - 17:55

Evlenmeyi reddedince kezzapla saldırdılar

Kimliklerinin açıklanmasını istemeyen ailenin, 18 yaşındaki en büyük kızları Mümtaz, kendisiyle evlenmek isteyen bir adamı ailesinin desteğini de alarak reddetti. Mümtaz daha sonra bir akrabası ile nişanlandı.

Nişandan birkaç hafta sonra 6 ya da 7 kişilik silahlı bir grup ailenin Kunduz'un kuzeyindeki evlerini geceyarısı bastı. Saldırganların önce ailenin babasını darp ettikleri, daha sonra evdekilerin üzerine kezzap döktükleri belirtildi.

POLİS SORUŞTURMA BAŞLATTI
Kunduz bölge hastanesi Başhekimi Abdulşükür Rahimi, ailenin beş üyesinin hastanede tedaviye alındığını, bütün vücutlarını kaplayan yanıklar nedeniyle babanın ve büyük kızın sağlık durumlarının kritik olduğunu kaydetti. Anne ve 13 ile 14 yaşlarındaki diğer iki kızın ise yüzlerinde ve ellerinde yanıklar olduğu belirtildi. Polisin, saldırganları bulmak için soruşturma başlattığı bildirildi.

Afganistan'da sadece kadınlar değil, erkekler ve okula giden kız çocukları da sıklıkla kezzaplı saldırıların kurbanı oluyor. Ocak ayında, Afgan gazeteci yazar Abdülrezzak Mamun, Kabil'de kezzap saldırısı sonucu yüzünden ve ellerinden yaralanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...