Evliliklere corona etkisi: Boşanma davaları yüzde 34 arttı

Dünya corona virüs ile uğraşırken aileler de bundan fazlasıyla etkileniyor. Online hukuki sözleşme hazırlama sitesi Legal Templates tarafından yapılan araştırmaya göre, 2020 Temmuz ayında boşanma dilekçesi yazdıranların sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 34 arttı.

Haberler - ntv.com.tr 26.11.2020 - 10:58

Evliliklere corona etkisi: Boşanma davaları yüzde 34 arttı

ntv.com.tr

Her yıl yaz aylarında çiftler boşanma aşamasına diğer aylara daha az giriyordu. Bu sene ise durum tam tersi olmuş durumda. ABD’de Temmuz ayında boşanma davaları rekor düzeye çıktı.

Online hukuki sözleşme hazırlama sitesi Legal Templates tarafından Temmuz ayı baz alınarak yapılan araştırmaya göre, boşanma dilekçesi yazdıranların sayısı 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 34 arttı.

‘ONLİNE BOŞANMA DAVASI’ ARAMASI YÜZDE 96 ARTTI

Bununla birlikte, arama motorlarını inceleyen veri şirketi SEM Rush’ın çalışmasında, arama motorlarında “boşanma davası açma” kelimesinin araması geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artarken “online boşanma davası” kelimesinin aranma oranı yüzde 96 arttı.

“BU YIL ÇİFTLER ARASINDAKİ GERİLİM ÇOK YÜKSEK”

Corona virüs pandemisi sürecinde çiftlerin uzun süre birlikte kaldıktan sonra anlaşamamaya başladığı ortaya çıkarken CBS’ye açıklama yapan San Diego'da boşanma avukatlığı yapan Sara Yunus, “Kişilerin ilişkilerine ara vermeleri için birkaç gün otellerde kaldığını tespit ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çiftlerin genelde boşanmak için kış aylarını seçtiğini belirten Evlilik avukatı Morghan L. Richardson, “Bu yıl insanlar arasındaki gerilim çok yüksek” ifadelerini kullandı.

CORONA VİRÜS BOŞANMA DAVASINI ETKİLEDİ

Sayfa Yükleniyor...