FBI yaşlı Bin Ladin'i çizdi

FBI, bulunmasına yardımcı olur umuduyla El Kaide Lideri Usame Bin Ladin'in yaşlandırılmış iki fotoğrafını basına dağıttı.

15.01.2010 - 12:32

FBI yaşlı Bin Ladin'i çizdi

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, El Kaide Lideri Usame Bin Ladin'in yaşlandırılmış iki fotoğrafını basına dağıttı. Bin Ladin'in bugünkü görünümünü resmetmeye çalışan FBI, yeni fotoğrafların El Kaide liderinin yakalanmasına yardımcı olmasını umuyor.

ABD'nin yıllardır peşinde olduğu El Kaide Lideri Usame Bin Ladin, en son 2007'de yayınladığı 30 dakikalık video kaydındaki görüntüsüyle biliniyor.

FBI, Bin Ladin geçen 3 yılda daha da yaşlandığından ve değiştiğinden hareketle, Bin Ladin'in bilgisayar ortamında oluşturduğu yeni fotoğraflarını basınla paylaştı.

Fotoğraflardan birinde, Bin Ladin yine uzun ama daha beyaz bir sakalla görülüyor, başında da yine türbanı var. El Kaide lideri, biraz da kilo almış. El Kaide lideri diğer fotoğrafta ise sakalı kısaltılmış, Batılı bir kıyafetle görülüyor.

Usame Bin Ladin'in yanı sıra aranan 17 önemli ismin daha dijital ortamda yaşlandırılmış fotoğrafları ABD Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesine konuldu.

Washington, fotoğrafların en çok aranan listesindeki isimlerin yakalanmasına yardımcı olmasını umuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...