FETÖ'nün New York'taki okul binası satışa çıkarıldı

ABD'nin New York kentinde faaliyet gösteren FETÖ'ye ait Amity School binası emlak şirketi aracılığıyla satışa çıkarıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 07.12.2016 - 10:00

FETÖ'nün New York'taki okul binası satışa çıkarıldı

ABD'de devlete ait çok sayıda sözleşmeli okulu (charter) yöneten Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), kendine ait özel okullardan birisi olan Amity School'un binasını satacak.

Cushman & Wakefield şirketi aracılığıyla satışa çıkarılan okul binasının ilanında binanın 2012 yılında yapıldığı ve yaklaşık 7 bin metre kare alana sahip olduğu görülüyor.

İlandaki fiyat bölümünde ise bina için belirlenen bir ücret olmadığı ve mülk sahibinin fiyat teklifi istediği belirtiliyor.

256 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Okulun internet sitesindeki bilgilere göre, 1999 yılında kurulan okulda halen 256 öğrenci eğitim görüyor. İlkokul öğrencileri için 9 bin 900 dolar okul ücreti isteniyor.

Edinilen bilgiye göre, mortgage yöntemiyle edinilen bina, okulda yeterli öğrenci olmaması ve Türkiye'den de eskisi gibi öğrenci gelmemesi nedeniyle ödeme güçlüğü yaşandığı için satışa çıkarıldı.

Binanın satışının ardından okulun tamamen kapatılıp kapatılmayacağı ya da başka bir binaya taşınıp taşınmayacağına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sayfa Yükleniyor...