'Filleri öldürürseniz Rus vatandaşı olurum'

Fransa'da sinema dünyasının önde gelenleri Rus vatandaşlığı için sıraya girdi. Ünlü aktör Depardieu'dan sonra hayvan hakları savunucusu Brigitte Bardot da, Fransa'yı Rus vatandaşlığına geçmekle tehdit etti.

04.01.2013 - 16:19

'Filleri öldürürseniz Rus vatandaşı olurum'

Servet vergisinden kaçmak için Rus vatandaşlığına başvuran ve Rusya lideri Vladimir Putin'in dün imzaladığı yıldırım kararnameyle Rusya Federasyonu pasaportuna hak kazanan aktör Gerard Depardieu'den sonra, 1960'lı yılların ünlü aktrisi Brigitte Bardot da "Rus vatandaşlığına geçme tehdidinde" bulundu.

Bardot bugün yayımladığı bir bildiride, Lyon kentinde bulunan bir hayvanat bahçesindeki iki filin ötanazi yöntemiyle öldürülmesi halinde Rus vatandaşlığına geçmek için başvuruda bulunacağını duyurdu.

Sinema kariyerinin ardından hayvan hakları savunuculuğuna soyunan Bardot, verem oldukları şüphesiyle ötanazi edilmek istenen iki fil hakkında valilik tarafından alınan kararın infaz edilmesi halinde Rusya Federasyonu vatandaşlığı için başvuruda bulunacağını belirtti.

DEPARDIEU'YA DESTEK
Bardot, "Tüm çağrılarıma rağmen bu iki fil öldürülürse hayvan mezarlığına dönüşen bu ülkeden kaçmak için Rus vatandaşlığına başvurma kararı aldım" ifadelerini kullandı.

Brigitte Bardot, Rus vatandaşlığına başvuran aktör Gerard Depardieu'yü desteklediğini de söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...