Fransa'da 1 Mayıs gösterilerinde 'şiddet olayları' endişesi

İçişleri Bakanı Christophe Castaner, başkent Paris'te düzenlenecek 1 Mayıs gösterilerinde şiddet olaylarının çıkmasından kaygı duyduğunu açıkladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.05.2019 - 05:16

Fransa'da 1 Mayıs gösterilerinde 'şiddet olayları' endişesi

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, başkent Paris'te düzenlenecek 1 Mayıs gösterilerinde şiddet olaylarının çıkmasından kaygı duyduğunu söyledi.

Castaner, Paris Emniyet Müdürü Didier Lallement ile düzenlediği basın toplantısında, başkentte yarınki 1 Mayıs gösterilerinde şiddet olaylarının çıkmasından endişe ettiğini belirtti.

Paris'teki gösteride bin ila 2 bin 'radikal eylemcinin' şiddet olayları çıkarabileceğini ifade eden Castaner, göstericilerin Toulouse ve Rennes gibi şehir merkezlerinde gösteri düzenlenmesinin yasaklandığını bildirdi.

Castaner, Paris'te 7 bin 400'den fazla polisin görev yapacağını ifade etti.

Paris Emniyet Müdürü Lallement, Paris'te gösteri ve yürüyüşün yapılacağı güzergah üzerindeki tüm restoran ve mağazaların işletmecilerinden kepenklerin kapatmasını istedi.

Sarı yelekliler ve sendikalar başta Paris'te olmak üzere birçok şehirde gösteriler düzenlenecek. Paris'te eylemler nedeniyle metro seferleri kısmen durdurulacak.

Sayfa Yükleniyor...