Fransa’da Ankara tavşanı eylemi

Fransa’nın Strasbourg kentinde Ankara tavşanları için eylem düzenlendi. Eylemde aktivistler, kürkü için yolunan Ankara tavşanlarının çığlıklarının olduğu ses kaydını dinleterek Ankara tavşanlarına uygulanan bu durumun sona erdirilmesini istedi.

Haberler - ntv.com.tr 08.12.2020 - 14:00 | Son Güncelleme : 08.12.2020 - 14:22

Fransa’da Ankara tavşanı eylemi

NTV.COM.TR

’nın Strazburg kentinde One Voice (Tek ses) derneğinden hayvan aktivistleri, tavşanları için gösteri düzenledi.

Ouest France’ın haberine göre yapılan eylemin "işkence" olarak gördükleri Ankara tavşanlarının tüylerinin yolunması hakkında halkın bilinçlenmesi ve bu ‘işkence’nin durdurulması için düzenlendiği belirtildi.

İMZA TOPLANDI

Aktivistler tarafından Strasborug meydanında yapılan eylemde bu durumun sona ermesi için imza toplanırken aktivistler meydana yerleştirdikleri hoparlörlerle Ankara tavşanlarının çığlıklarını yayınladı.

Nantes şehrindeki La Chevrolière üretim çiftliğinde kaydedildiği belirtilen ses kaydında, Ankara tavşanlarının tüylerinin yolunduğu sıralarda attıkları çığlıklar duyulduğu belirtildi.

“EYLEMDEN SONRA AŞAĞILANDIK”

One Voice aktivistlerinin eyleminden sonra konuşan La Chevrolière yetkilisi, “Eylemden sonra şaşkına döndük. Halk tarafından aşağılandık ve çaresiz kaldık” ifadelerini kullandı. Aktivistler okudukları metinde, moda endüstrisinin bu ‘işkence’ tekniğini neden kullandıklarını anlamadıklarını belirtirken Strasbourg ile birlikte diğer şehirlerde de eylemler düzenlendiği belirtildi.

One Voice derneği yaklaşık dört yıldır Ankara tavşanları için gösteriler düzenliyor.

Sayfa Yükleniyor...