Fransa’da kahraman olan ABD’li asker ülkesinde bıçaklandı

Fransa’da kahraman ilan edilen ABD’li asker Spencer Stone, California’nın Sacramento şehrinde bilinmeyen nedenle bıçakla ağır yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.10.2015 - 22:37

Fransa’da kahraman olan ABD’li asker ülkesinde bıçaklandı

Ağustos ayında, Fransa’ya sefer yapan bir trende gerçekleşen silahlı saldırıda, saldırganı iki arkadaşıyla birlikte etkisiz hale getirerek Fransa’da kahraman ilan edilen ABD'li asker Spencer Stone, ülkesinde bıçaklı saldırıya uğradı.

Sacramento polisi yaptığı açıklamada, Stone’un geç saatlerde yanında dört arkadaşıyla bir bar yakınlarında iki kişiyle tartışmaya girdiği sırada bıçaklandığı bilgisini verdi.

Saldırganın alkollü olduğundan şüphelendiklerini belirten yetkililer, soruşturma başlattı.

Amerikan Hava Kuvvetlerinde görevli 23 yaşındaki  askerin birkaç yerinden yaralanarak hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Ağustos ayında Hollanda'nın başkenti Amsterdam'dan Fransa'nın başkenti Paris'e sefer yapan yüksek hızlı trende silahlı bir kişi rastgele etrafa ateş açtığı sırada Spencer ve arkadaşları Alek Skarlatos ve Anthony Sadler, saldırganı etkisiz hale getirmeyi başarmış ve olayın büyük bir katliama dönüşmesini engellemişti.

Olay sırasında yaralanan Stone, Fransa’da gösterdiği kahramanlık nedeni ile onur nişanı alırken, ABD Başkanı Barack Obama Stone ve arkadaşlarını Beyaz Saray’da kabul ederek, cesaretlerinden dolayı tebrik etmişti.

Sayfa Yükleniyor...