Fransa’da öldürülen Yahudilerin cenazeleri İsrail’e ulaştı. Fransa Dışişleri Bakanı da cenaze törenine katılıyor. İsrail'de törene katlımın devlet katında en üst düzeyde gerçekleşmesi bekleniyor. Cenazeler, bu sabaha karşı İsrail'e ulaştırılmıştı.

'SALDIRI GAZZE'DE ÖLEN ÇOCUKLARI HATIRLATTI'
Fransa'nın Toulouse kentindeki saldırı, Avrupa Birliği ile İsrail arasında tartışmaya neden oldu. Avrupa Birliği Dışişleri Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton'un saldırının ardından Gazze'de hayatını kaybeden çocukları hatırlatması, İsrail'de tepkiyle karşılandı.

Ashton'ın "Toulouse'da olanlar Gazze ve dünyanın farklı bölgelerinde hayatını kaybeden çocukları aklımıza getiriyor" sözü İsrail'le küçük çaplı krize dönüştü.

'SÖZLERİM ÇARPITILDI'
İsrail başbakanı B. Netanyahu, militanlara yönelik operasyonların çocukların öldürülmesiyle bağdaştırılmasından öfke duyduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman da Ashton'a sözlerini geri alması için çağrı yaptı. Ancak Ashton geri adım atmadı. Avrupa Birliği Dışişleri Yüksek Temsilcisi, sözlerinin çarpıtıldığını söylemekle yetindi.