Fransa’da polislerin kimlik bilgileri internete sızdı

Fransa'da çalışan ve emekli yaklaşık 112 bin polisin telefon, adres ve e-mail bilgileri internete sızdı. Olay geçen hafta iki polisin evlerinde IŞİD militanı tarafından öldürüldüğü ülkede polislerin güvenliğine yönelik tartışmaları alevlendirdi.

fransız polis.jpg

Fransa’da çalışan ve emekli polisler ile ailelerinin kimlik bilgileri internete düştü.

RTL radyo kanalı, yaklaşık 112 bin çalışan veya emekli polis ile ailelerinin kimlik bilgilerinin sızdırıldığını duyurdu.

Polis Yardım ve Dayanışma Sandığı Başkanı Benoît Briatte, BFM televizyon kanalına yaptığı açıklamada, polislerin ve ailelerinin bilgilerinin internete düşmesi ile ilgili haberi teyit etti.

Briatte, "Kurum içindeki kötü niyetli kişilerin kasıtlı eyleminin kurbanı olduklarını’’ bildirdi. Briatte, Google internet arama motorundan söz konusu bilgilerin silinmesi için gerekli girişimde bulunduklarını bildirdi.

Polislerin sızdırılan bilgileri arasında telefon, adres ve e-mail adresleri bulunuyor.

İki hafta önce bir polis çiftin, terör örgütü IŞİD militanı tarafından evlerinde bıçaklanarak öldürülmesinin ardından, polislerin güvenliği tartışma konusu olmuş ve İçişleri Bakanlığı olağan üstü hal uygulaması dışında ilk kez polislere görevleri haricinde silah taşıma yetkisi vermişti.

Sayfa Yükleniyor...