Fransa'da askere saldırı: 2 yaralı

Fransa'da askerlere yönelik bıçaklı saldırıda 2 asker yaralandı. Saldırgan, güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile yakalandı. Saldırgan Moussa Coulibaly'nin geçen hafta Türkiye'ye girişinin engellendiği iddia edildi.

Haberler - CHA 03.02.2015 - 20:46

Fransa'da askere saldırı: 2 yaralı

Fransa'nın güneyinde yer alan Nice şehrinde, Yahudi derneklerinin de bulunduğu bina önünde nöbet tutan askerlere yönelik bıçaklı saldırı gerçekleştirildi.

Fransız medyasında yer alan haberde saldırıya uğrayan askerlerden biri yüzünden diğeri ise kolundan hafifçe yaralandı. Yaralanan askerlerin tedavilerinin olay yerinde gerçekleştirildiği belirtildi.  

Saldırganın olay yerinden geçen tramvay güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile yakalandığı aktarıldı.

Saldırganın üzerinde 2 bıçak bulunduğu, bunlardan sadece birini saldırıda kullandığı kaydedildi.

Fransız medyası, saldırganın soy isminin 9 Ocak'ta Yahudi marketine yönelik saldırıyı gerçekleştiren Amedy Coulibaly ile aynı olduğunu iddia etti. 

Saldırıya uğrayan askerlerin güvenlik önlemleri aldığı binada, Nice İsrail Konseyi, Şalom Radyosu ve bir Yahudi derneğinin bulunduğu belirtildi.

Geçtiğimiz ay Paris'te gerçekleştirilen terör saldırıları sonrası Fransa'da bulunan Yahudi kuruluşlarının güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılmıştı. 

TÜRKİYE'YE GİRİŞİNİN ENGELLENDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Askerlere bıçaklı saldırı düzenleyen Moussa Coulibaly'nin geçen hafta Türkiye'ye girişinin engellendiği iddia edildi.

BFM TV televizyonunun internet sitesinde yer alan haberde, geçen hafta İstanbul'a tek yönlü uçak bileti alan Coulibaly'nin Fransa İç İstihbarat Birimi (DGSI) tarafından fark edildiği ve Türk yetkililere durumun bildirildiği belirtildi. Haberde, saldırganın Türkiye'ye girişinin İstanbul'da havalimanında engellendiği iddiasına yer verildi.

Öte yandan Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi de twitter hesabından paylaştığı mesajda, saldırıyla ilgili bir kişinin daha gözaltına alındığını bildirdi. 

Estrosi, bu kişinin, tramvay güvenlik kameralarındaki görüntülerden saldırgana eşlik ettiğinin belirlendiğini kaydetti.

Coulibaly, bugün öğlen saatlerinde Nice'de Musevilere ait bir kültür merkezini koruyan 3 askere bıçakla saldırmış ve 2'sinin ağır yaralanmasına sebep olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...