Fransa'nın Afganistan'daki kaybı 34'e yükseldi

Afganistan'da dün düzenlenen operasyonlarda 4 Fransız askeri hayatını kaybetti. Bu ölümlerle Fransa'nın Afganistan'daki asker kaybı 34'e çıktı.

Anadolu Ajansı 27.09.2009 - 13:15

Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayından yapılan açıklamada, ülkenin doğusundaki Kapisa bölgesinde dün düzenlenen gece operasyonu sırasında 41 Fransız askerinin "kazara" öldüğü belirtildi.

Açıklamaya göre Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, ölen askerlerin yakınlarına başsağlığı diledi. Genelkurmay Başkanı Christophe Prazuck da askerlerden birine yıldırım çarptığını, diğerlerinin nehir sularına kapılarak boğulduğunu açıkladı.

Bu ölümlerle Fransa'nın Afganistan'daki asker kaybı 34'e çıktı.

3 NATO ASKERİ ÖLDÜ
NATO'dan yapılan açıklamada da, düzenlenen saldırılarda ikisi Amerikan askeri 3 askerin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Öte yandan Afganistan'ın batısındaki Ferah vilayetinde yol kenarına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 3 sivil hayatını kaybetti.

Afganistan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada da ülkenin güneydoğusundaki Zabul vilayetindeki üsse gitmekte olan bir Afgan askerinin Taliban militanları tarafından öldürüldüğü bildirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada ise Kunduz vilayetinde polisle çatışan 7 Taliban militanının öldürüldüğü kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...