Fransız bilim insanları: Salgın Avrupa’ya Kasım ayında gelmiş olabilir

Fransız bilim insanları, 2019’un son aylarında çekilen binlerce göğüs filmi röntgenini incelemelerinin ardından koronavirüs (Covid-19) salgının Avrupa'ya Kasım ayında geldiğine yönelik bulguların bulunduğunu açıkladı.

DHA 01.06.2020 - 14:23

Fransız bilim insanları: Salgın Avrupa’ya Kasım ayında gelmiş olabilir

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs (Covid-19) salgınında Avrupa'da can kaybı sürüyor. Fransız bilim insanları, 2019’un son aylarında çekilen binlerce göğüs filmi röntgenini incelemelerinin ardından corona virüs (Covid-19) salgının Avrupa'ya Kasım ayında geldiğine yönelik bulguların bulunduğunu açıkladı. Fransa’nın Haut-Rhin bölgesindeki Colmar kentinde bulunan Albert Schweitzer Hastanesi'nden Dr.Michel Schmitt ve ekibi, 2019’un son aylarında çekilen binlerce göğüs filmini incelerken corona virüs ile benzer iki bulgu belirledi.2 BİN 500 RÖNTGEN DE CORONA VİRÜS BULGUSU

Dr. Schmitt ve ekibinin 16-18 Kasım 2019 tarihleri arasında çekilen göğüs filmlerini analizi sırasında  yaklaşık 2 bin 500 röntgende corona virüs bulgularına benzer bulgular rastlandığı ifade edildi. 

Sonuçların henüz çıkarılamayacağını ve ekibinin virüsün yayılmasını haritalamak için Ekim'e kadar uzanan X-ışınlarına bakacağını söyleyen Dr. Schmitt , “Geleceği ancak geçmişi anlarsak yönetebiliriz. Bugün bu salgını açıkça anlamıyoruz. Bu hükümetin yönetim stratejisini tamamen değiştirebilir” dedi.

Sayfa Yükleniyor...