Gazze'den İsrail'e roketli saldırı

Gazze Şeridi'nden, İsrail’in güneyine Filistinli miltanlar tarafından 5 roket fırlatıldı. Saldırıyı, El Kaide bağlantılı, Abdullah Azzam Tugayları üstlendi. İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne operasyonlarını yoğunlaştırdı.

Anadolu Ajansı 19.08.2011 - 08:21

Gazze'den İsrail'e roketli saldırı

Gazze Şeridi'nden, İsrail'in güneyinde bulunan liman kenti Aşdod'a, Filistinli militanlarca 5 roket fırlatıldı. Gazze Şeridin'den yapılan bu saldırının ardından İsrail ordusu karşı atağa geçti.

Gazzeli yetkililer bir ev ile bir güvenlik karargahına yapılan İsrail hava saldırılarında 13 yaşındaki bir çocuğun öldüğünü, 10 kişinin de yarlandığını açıkladı.

SALDIRIYI EL KAİDE BAĞLANTILI TUGAYLAR ÜSTLENDİ
Grup tarafından yapılan açıklamada, ''roket saldırısının, İsrail'in işlediği, son olarak Halk Direniş Komitelerinin askeri liderliğinin suikasta uğraması da dahil suçlara karşı, (Gazze Şeridi'nden) devam eden normal cevabın bir parçası'' olduğu bildirildi.

İSRAİL GAZZE'Yİ BOMBALIYOR
İsrail uçakları ise Gazze Şeridi'nde çeşitli hedefleri bombalamayı sürdürüyor. Öğle saatlerinde Gazze kentinin Şati mülteci kampı ve Zeytin Mahallesi'nde, bölgenin güneyindeki Han Yunus ile Han Yunus'un hemen yakınındaki Nuseyrat mülteci kampında bazı hedefler vuruldu. Nuseyrat kampındaki bombalamada bir Filistinlinin hafif yaralandığı bildirildi.

İslami Cihad'ın Kudüs Radyosu da kısa bir süre önce Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugaylarının boşaltılan eski Yahudi yerleşimi Netzarim'deki bir eğitim alanını vurduğunu kaydetti.

HAMAS HEDEF ALINDI
İsrail uçaklarının özellikle bölgede yönetimi elinde bulunduran Hamas hükümetine ait binalarla, askeri karakolları ve bazı tesisleri hedef aldığı belirtildi.

Dünkü Eylat saldırılarının ardından Hamas, bina ve karakolları tümüyle boşaltmıştı. Dün akşamdan bu yana Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta, Mısır ile Gazze arasındaki tünellerde de tüm çalışmaların durdurulduğu bildirildi.

Söz konusu tünellerin birçoğu, Gazze'ye mal girişlerinin kolaylaştırılmasına rağmen, yine de Mısır'dan bir çok malın Gazze'ye aktarılmasında kullanılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...