Gülen ve Öcalan Time listesinde

Amerikan Time dergisi 2013 yılının en etkili 100 kişisini açıkladı. Time'ın geleneksel "2013'ün en etkili 100 ismi" listesinden Türkiye'den iki isim var.

Haberler 18.04.2013 - 16:17

Gülen ve Öcalan Time listesinde

Amerikan Time dergisinin geleneksel "2013'ün en etkili 100 ismi" listesine Türkiye'den Fethullah Gülen ve PKK lideri Abdullah Öcalan yer aldı.

Time dergisinin 5 kategoriye ayırdığı listeye Fethullah Gülen ve Abdullah Öcalan en etkili liderler bölümünde girdi.

Fethullah Gülen'i dünyanın en etkili din adamları arasında gösteren Time dergisi, Gülen taraftarlarının 140 ülkede okulları bulunduğunu yazdı.

71 yaşındaki Gülen'in ABD'nin Pennsylvania eyaletinde inziva hayatı yaşadığı, hoşgörü mesajlarının tüm dünyada takdir toplandığı belirtildi.

ÖCALAN'I TANITAN YAZI GERRY ADAMS'TAN
Time'ın listesinde Öcalan'ı tanıtan metin ise Kuzey İrlanda'da İngiltere ile barış masasına oturan Sinn Fein lideri Gerry Adams kaleme aldı.

Kuzey İrlanda ile İngiltere'nin 15 yıl önce barıştığını hatırlatan Gerry Adams, Öcalan'ın bu süreyi cezaevinde geçirdiğini belirtti. Kuzey İrlandalı lider Adams, Türiye'den Öcalan'ı bir an önce serbest bırakmasını da talep etti.

LİSTEDE KUZEY KORE LİDERİ DE VAR
Time dergisinin "2013'ün en etkili 100 ismi" listesine Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, Papa Francis ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping de girmeyi başardı.

Sayfa Yükleniyor...