Gurbetçi minibüsü kaza yaptı: 7 ölü

Almanya'dan Türkiye'ye gelmek için yola çıkan gurbetçileri taşıyan minübüs, Bulgaristan'da otobüsle çarpıştı. Kazada 1'i çocuk 7 Türk yaşamını yitirdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.07.2009 - 10:46

Gurbetçi minibüsü kaza yaptı: 7 ölü

İçişleri Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Almanya'dan Türkiye'ye gitmek üzere Bulgaristan'dan transit geçiş yapmaya çalışan Münih plakalı bir minibüs, Svilengrad kasabasına yakın bir yerde karşı yönden gelen bir Sırp otobüsüyle çarpıştı.

Saat 06.15'te meydana gelen kazada minibüste bulunan 1'i çocuk, 7 kişi hayatını kaybetti.

Otobüsün şoförünün de kazada yaralandığı bildirildi.

ÖLENLER KARAHÖYÜK KÖYÜNDEN...
Kazada ölen Türk vatandaşlarının Nevşehir'e bağlı Gülşehir ilçesinin Karahöyük köyünden oldukları kesinleşti.

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, kazada hemşehrileri, Memiş (49), Kezban (45), Murat (18), Uğurcan (11), Özlem (22) ve Abdülsamet Büyükkılıçoğlu'nun (19) hayatını kaybettiğini bildirdi.

Hayatını kaybeden Büyükkılıçoğlu ailesinin Gülşehir ilçesine Karahöyük köyünden olduğunu belirten Dursun, ''Kazada ölen Memiş Büyükkılıçoğlu'nun dayısı olan Osman Yılmaz, Karahöyük'te yaşıyor'' diye konuştu.

Dursun, ''Osman Yılmaz ile görüşmemde, Büyükkılıçoğlu ailesinin yıllardır Almanya'da yaşadığını ve oraya yıllar önce işçi olarak giderek yerleştiklerini öğrendim. Yılmaz, resmi işlemlerin uzun süreceğini ve bu nedenle cenazelerin 1-2 gün içinde köye getirilmesini beklediklerini söyledi. Olayı öğrenince çok üzüldüm. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum'' dedi.

Başkan Dursun, kazada ölen 7. kişi Soner Kılıç'ın (39) memleketinin neresi olduğuna dair bir bilgisinin ise bulunmadığını söyledi.


Öte yandan, kaza yüzünden E-80 otoyolu trafiğe kapatılırken, transit geçiş yapan ve çoğunluğunu gurbetçilerin oluşturduğu araçlar Hamzabeyli-Lesovo gümrük kapısına yönlendiriliyor.

Sayfa Yükleniyor...