Gürcistan'da muhalefet sokaklarda

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te yaklaşık 7 bin kişi Cumhurbaşkanı Mihail Saakashvili'yi protesto etmek için  bir araya geldi..

Haberler - NTV Haber 14.03.2009 - 12:57

Gürcistan'da muhalefet sokaklarda

Konserle başlayan gösteri, ülkenin ünlü realıty şov yıldızının sahnede kurulan temsili bir hapishanede yaptığı gösteriyle devam etti..

Rusya ile yaşanan savaştan ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan Mihail Saakashvili'yi sorumlu tutan göstericiler, cumhurbaşkanının istifasını istedi..

Göstericiler, daha sonra parlamentonun binasına yürüdü. Ellerinde mumlar taşıyan protestocular Gürcistan lehine sloganlar attılar. Göstericilerden bazıları ülkedeki yönetimin sonunun geldiğini temsilen eski eşyalarını parlamento önünde bıraktı.

Gürcistan'da 9 Nisan tarihinde çok daha büyük muhalif bir gösteri düzenlenmesi planlanıyor.

Ülkedeki muhalif gruplar Saakashvili'nin geçen yıl Güney Osetya ve Abhazya'ya asker göndermesiyle büyük hata yaptığını iddia ediyor.

Gürcistan'ın bu hareketinin ardından Rusya bölgeye birlikler göndermiş, yaşanan çatışmaların ardından Gürcistan askerleri geri çekilmek zorunda kalmıştı. Moskova daha sonra Gürcistan'dan bağımszılığını ilan eden Güney Osetya ve Abhazya'yı tanıdığını duyurmuştu..

Sayfa Yükleniyor...