Hakan Atilla davasında yine karar çıkmadı

ABD’de görülen Hakan Atilla davasında jüri üyeleri, Atilla'nın suçlu olup olmadığını belirlemek için yaptığı görüşmelerin ikinci günün de bir karara varamadı.

Haberler - DHA 22.12.2017 - 05:28

Hakan Atilla davasında yine karar çıkmadı

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi'nde tutuklu olarak yargılanan Mehmet Hakan Atilla davasında, jüri heyetinden ikinci günde de karar çıkmadı.

12 kişilik jüri heyeti, Perşembe sabahı (dün) Atilla ile ilgili verecekleri karar için yeniden toplandı.

Yargıç Richard Berman, jüri heyetiyle yapacakları toplantı öncesinde bir süre konuştu. Jürinin taleplerini dinleyip değerlendirdi. Daha sonra jüri karar için ikinci gün görüşmelerine başladı ancak sonuç alamadı.

Ayrıca Yargıç Richard Berman, jürinin günlük karar toplantılarının akşam 16.45'te sona ereceğini açıkladı.

JÜRİNİN İSTEKLERİ

İki gün boyunca, mesai saatleri kapsamında kapalı kapılar ardında toplanan ancak bir karara varamayan 12 kişilik jüri heyetinin, yargıçtan bazı özel istekleri oldu. Heyet, Zarrab'ın mahkemede ifadesi sırasında çizdiği bazı şemalarla, tabloları, Hakan Atilla'nın FBI tarafından gözaltına alındığında sorgulandığı görüntüleri içeren videoyu ve 17 Aralık soruşturması belgelerini Türkiye'den kaçırarak FBI'ya teslim eden eski komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz'ın ifade dökümünü istedi.

KARAR YENİ YILA KALABİLİR

Davada jürinin bugün de ortak bir karara varamaması durumunda, jüri görüşmelerinin Noel tatilinin ardından 3 Ocak'ta yeniden başlaması öngörülüyor.

Sayfa Yükleniyor...