Hakan Atilla sanık Rıza Sarraf tanık

ABD'de görülen ve adı değişen "Mehmet Hakan Atilla Davası"nda ilk gün oturumu sona erdi. Yargıcın "tanık" dediği Rıza Sarraf'ın bugün mahkemeye çıkması bekleniyor.

NTV Haber 29.11.2017 - 02:11

Hakan Atilla sanık Rıza Sarraf tanık

Amerika Birleşik Devletleri'nde görülen ve "Rıza Sarraf davası"ndan "Mehmet Hakan Atilla Davası"na dönüşen yargılamanın ilk gün oturumu sona erdi. Atilla duruşmada sanık olarak hakim karşısına çıktı.

Hakim Richard Berman, Rıza Sarraf'ın davanın tanığı olduğunu söyledi.

Savcı da, Sarraf'ın hakkındaki suçlamaları kabul ettiğini ve Mehmet Hakan Atilla'ya karşı tanıklık yapacağını duyurdu. Sarraf'ın bugün mahkemeye çıkması bekleniyor.

Savcılar, Hakan Atilla'yı Iran'a uygulanan yaptırımları delen sistemi tasarlamakla, Sarraf'ı da sistemin pratikte işlemesini sağlamakla suçladı.

İlk savunmalarında, müvekkillerinin masum olduğunu belirten Atilla'nin avukatları, Sarraf'ın da cezaevinden çıkmak için Atilla'ya iftira attığını dile getirdiler.

Davanın ilk gününde tanık dinlemelerine de başlandı. Atilla'yı New York'taki havalimanında gözaltına alan FBI ajanı ve İran yaptırımlarını inceleyen kurumdan bir yetkili mahkemede dinlendi.

Sayfa Yükleniyor...