Yanan feribottan halatla tek tek kurtarma

Yunanistan'ın Patra Limanı'ndan İtalya'ya giderken araç güvertesinde yangın çıkan "Norman Atlantic" adlı feribotta şimdiye kadar 289 kişi kurtarıldı. Feribotta bulunan 53 Türk vatandaşından 13'ü de kurtarılanlar arasında. Feribottan tahliye işlemi ise, yolcuları korkutan bir operasyonla gerçekleştiriliyor. Feribottaki yolcular halatla tek tek helikoptere çekiliyor.

ntv.com.tr 29.12.2014 - 12:26

Yanan feribottan halatla tek tek kurtarma

Yanan "Norman Atlantic" feribotundaki yolcuların kurtarılması için yardım ekipleri aralıksız çalışıyor. 200'den fazla yolcu hala kurtarılmayı bekliyor.

Kurtarma ekipleri, helikopterlerle gerçekleştirdikleri yardım operasyonunda yolcuları halatlarla tek tek güverteden helikoptere çekiyor. Kurtarılmayı bekleyen yolcular halatla yukarı çekilirken korkulu anlar yaşıyor.

Kurtarma çalışmaları yavaş ilerliyor.

Kurtarma çalışmaları yavaş ilerliyor.Tahliye edilen yolcuların bir bölümü İtalya'nın güneyindeki Puglia'ya götürüldü. Puglia'daki hastanelerde tedavi altına alınan yaklaşık 30 kişiden 4'ü Türk vatandaşı.

Feribotta bulunan 53 Türk vatandaşından şimdiye kadar 13'ü kurtarıldı. Kurtarılan Türklerden 3'ünün kadın 6'sının erkek olduğu belirtildi. 4 Türk'ün kimlikleri ise henüz açıklanmadı.

Yunan medyasına göre, yanan feribot İtalya'nın Brindisi Limanı'na çekilecek. Römorkörlerle bağlanan feribotun, olumsuz hava koşulları nedeniyle hareket ettirilmediği de belirtildi.

Yunanistan'ın Bari Başkonsolosu Stelyos Kambanele, katıldığı bir radyo programında, kurtarılan vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Yunanistan'ın Patra Limanı'ndan 422 yolcu ve 56 kişilik mürettebatıyla geçtiğimiz Cmartesi akşam saatlerinde İtalya'nın Ancona kentine hareket eden feribotta, henüz belirlenmeyen nedenle yangın çıktı.

Kurtarma çalışmaları sırasında 61 yaşındaki 1 Yunan vatandaşı hayatını kaybetti.

Sayfa Yükleniyor...