Halep'teki ateşkes sonrası Esad'dan ilk açıklama

Suriye'nin ikinci büyük kenti Halep'i muhaliflerden geri alan Beşşar Esad ilk açıklamasını yaptı. Rus televizyonuna konuşan Esad, "Batı, Rusya'ya teröristleri yenilgiye uğratmak için fazla ileri gittiğimizi söylemeye çalışıyor" dedi.

ntv.com.tr 14.12.2016 - 12:16

Halep'teki ateşkes sonrası Esad'dan ilk açıklama

Halep'in doğusundaki halkın ve muhaliflerin tahliyesi için ateşkes sağlandı. İç savaş sonrası ülkenin ikinci büyük kenti Halep'in tamamını ilk kez ele geçiren Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad "zafer" sonrası Rus televizyonu "Russia Today"e konuştu.

Batı'nın Halep'le ilgili açıklamalarında savunduğu değerlere ters düştüğünü savunan Esad, "Sivillerden çok teröristleri kurtarmanın peşindeler" dedi.

Batı ülkelerinin Halep çağrılarının sivil halkı değil "teröristleri" kurtarmak amacı taşıdığını savunan Esad, "Rusya'dan Suriye ordusunu durdurmasını istemelerinin nedeni siviller değil. Suriye ordusunun teröristleri yenilgiye uğratmak için fazla ileri gittiğini söylemeye çalışıyorlar" şeklinde konuştu.

RUSYA: 6 BİN SİVİL TAHLİYE EDİLDİ

Suriye'nin Halep kentiyle ilgili bir açıklamada Rusya'dan geldi. Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada son 24 saatte 2 bini çocuk 6 bin sivilin Halep'in doğusundan tahliye edildiği belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı ayrı zaman diliminde 366 muhalifin silahlarını bırakarak bölgeden ayrıldığını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...