Halk kırmızı çizgilerimi istiyor

KKTC'de cumhurbaşkanlığına aday olan Başbakan Eroğlu, ''Halkın istekleri benim kırmızı çizgilerimdir'' dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.04.2010 - 15:29

Halk kırmızı çizgilerimi istiyor

KKTC Başbakanı ve Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) cumhurbaşkanı adayı Derviş Eroğlu, Kıbrıs müzakere masasında Kıbrıs Türk halkının haklarını savunarak, sesini dünyaya duyuracağını belirterek, ''Halkın istekleri benim kırmızı çizgilerimdir'' dedi.

Derviş Eroğlu, Geçitkale mitinginde yaptığı konuşmada, ''halkın haklarını savunarak müzakere masasında dimdik oturacağını'' kaydetti.

Kıbrıs'ta iki egemen halk olduğunu ifade eden Eroğlu, ''Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın tek egemenlik, tek kimlik söylemlerinin Kıbrıs'ta iki ayrı halk gerçeğini reddetmek anlamına geldiğini'' söyledi.

Eroğlu, ''Ben size KKTC bayrağı altında onurlu bir yaşam, Türkiye'nin etkin ve fiili garantisinin devamı, onurlu bir anlaşma ve KKTC'nin bu dünya coğrafyasında bir gerçek olduğunu göstermeyi vadediyorum... Halkın istekleri benim kırmızı çizgilerimdir'' dedi.

Vizyonunun KKTC topraklarını Rum'a teslim etmek olmadığını kaydeden Eroğlu, Türkiye kökenli KKTC vatandaşlarının masada pazarlık konusu yapılmasının da kendisinin vizyonu olmadığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...