Hamaney'den Ruhani'ye: ABD'nin hilelerine dikkat edin

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi "ABD'nin hilelerine" karşı uyardı.

Anadolu Ajansı 19.01.2016 - 15:40

Hamaney'den Ruhani'ye: ABD'nin hilelerine dikkat edin

İran'ın resmi ajansı İRNA nükleer anlaşma sürecinde ülkeye uygulanan yaptırımların kaldırılmasının ardından Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Ayetullah Ali Hamaney'e hitaben mektup yazdığını belirtti.

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin mektubuna cevap verdiği ifade edildi. Hamaney'in, Ruhani'nin şahsında Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve nükleer müzakere heyetini kutladığı belirtildi.

Karşı tarafın taahhütlerini yerine getirmesi konusuna dikkat edilmesi gerektiğini belirten Hamaney, ABD'li yetkililerin son günlerde yaptıkları açıklamalara kuşkuyla yaklaşılması gerektiğini vurguladı.

Hamaney mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Ülke ekonomisinin sorunlarının giderilmesinde ekonomik yaptırımların kaldırılması yeterli değildir. Yetkililer bu alanda çaba sarf etmelidir. Bir kez daha vurguluyorum, başta ABD olmak üzere emperyalist ülkelerin taahhütlerini yerine getirme konusuna ve hilelerine diğerlerinde olduğu gibi bu konuda da dikkat edilmelidir."

Ruhani, Hamaney'e hitaben yazdığı dünkü mektubunda, dini lidere nükleer müzakereler sürecindeki desteklerinden dolayı teşekkür etmişti.

Sayfa Yükleniyor...