Hamas'ın son gelişmeleri ele almak için çeşitli Filistinli gruplara mensup gençleri bir araya getirerek gerçekleştirdiği görüşmede konuşan Sinvar, "Uzlaşının bozuluyor olduğunu görmeyen kördür. Halkımız, kurtarmak için harekete geçmezse uzlaşı bozulacak" ifadesini kullandı.

İki tür uzlaşı olduğunu belirten Sinvar, birinin, bazı Filistinli isimler ile ABD ve İsrail ölçüsünde bir uzlaşı olduğunu, Filistin yönetiminin Gazze'ye gelip Batı Şeria'daki gibi yönetime hakim olması ve dışlamanın olduğu bir ortamın oluşmasını öngördüğünü söyledi.

Diğer tür uzlaşının ise 2011 Kahire Anlaşması'na göre, büyüyen zorluk ve risklerle mücadele için bir proje sunduğunu kaydetti.

Hamas'ın uzlaşının gerçekleşmesi için çok adım attığını, çok taviz verdiğini dile getiren Sinvar, ancak hala bir ilerleme kaydedemediklerini aktardı.

Filistin'in hedeflerini gerçekleştirecek bir yönetim altında, birleşmiş bir halk istediklerini kaydeden Sinvar, tüm kolaylıkları sağladıklarını ve attıkları adımlardan da pişman olmadıklarını belirtti.