Hillary Clinton fenalık geçirdi

New York kentindeki 11 Eylül anma törenlerine katılan Hillary Clinton, rahatsızlandığı için tören alanından erken ayrılmak zorunda kaldı. Yardımcıları, Clinton'ın sıcaktan bunalarak rahatsızlandığını, sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.09.2016 - 20:16 | Son Güncelleme : 12.09.2016 - 01:56

Hillary Clinton fenalık geçirdi

ABD’nin New York kentindeki 11 Eylül saldırılarının 15. yılı anma törenine katılan Demokrat Partinin başkan adayı Hillary Clinton rahatsızlanması nedeniyle törenden erken ayrılarak istirahata çekildi.

New York'ta 11 Eylül 2001’de düzenlenen terör saldırısıyla yıkılan Ticaret Merkezi’nin (İkiz Kuleler) bulunduğu yerdeki anma törenine katılan Clinton törenden erken ayrıldı.

Açık ve güneşli bir havada gerçekleştirilen 11 Eylül'ü anma törenlerine sabah saat 9:30'da gelen Clinton'ın aşırı sıcaktan etkilendiği belirtildi.

Clinton kampanyasından yapılan açıklamada, Clinton'ın 11 Eylül saldırılarında hayatını kaybedenleri anmak ve ailelerini selamlamak için anma törenlerine katıldığı ve tören alanında 1 saat 30 dakika kaldıktan sonra ayrıldığı kaydedildi.

Tören sırasında Clinton'ı hararet bastığı belirtilen açıklamada, başkan adayının bu nedenle kızının dairesine giderek istirahata çekildiği ifade edildi. Açıklamada Clinton'ın şu an kendini "çok daha iyi hissettiği" belirtildi.

Clinton'u New York'taki evinde muayene eden doktoru Lisa Bardack ise yaptığı yazılı açıklamada, Clinton'un zatürre olduğunu söyledi. 

Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı Donald Trump'ın seçim kampanyası üyeleri, Clinton'ın ABD başkanlığı için sağlık açısından elverişsiz olduğunu iddia ediyordu.

Clinton, kızının Manhattan'daki evinden çıkarken görüntülendi.
Clinton, kızının Manhattan'daki evinden çıkarken görüntülendi.

2012'de daha ciddi bir rahatsızlık yaşayan Clinton, bayılarak beyin sarsıntısı geçirmiş, doktorlar Clinton'un rahatsızlığını, mide virüsü ve aşırı su kaybı olarak göstermişti.

Clinton'ın seçim kampanyası üyeleri de Trump'ın sağlık raporunun hileli olduğunu ileri sürüyordu. Trump'ın doktoru Harold Bernstein basına yaptığı bir açıklamada raporu bir limuzin beklerken 5 dakika içinde yazdığını, Turmp'ı kontrol etmediğini söylemişti.

Manhattan'daki törene Trump da katıldı.

Sayfa Yükleniyor...