Hindistan'da sahte diploma dağıtan Başbakan okulu hapiste bitirdi

Hindistan'da öğretmen alımında belgede sahtecilik yaptığı gerekçesiyle hapis yatan eski eyalet Başbakanı okul bitirme sınavlarını geçti.

Anadolu Ajansı 18.05.2017 - 13:20 | Son Güncelleme : 18.05.2017 - 13:31

Hindistan'da sahte diploma dağıtan Başbakan okulu hapiste bitirdi

Hindistan'ın Delhi bölgesindeki Tihar Hapishanesi'nde bulunan Haryana eyaleti eski Başbakanı 82 yaşındaki Om Prakash Chautala, girdiği 12. sınıf sınavlarında başarılı oldu.

Chautala'nın oğlu Abhay Chautala, Indian Express'e yaptığı açıklamada, babasının her gün hapishane kütüphanesine gittiğini, hapisteki vaktini daha anlamlı şekilde geçirmeye karar verdiğini belirtti.

Abhay Chautala, "Babam gazete ve kitap okur. Hapishane yetkililerinden en sevdiği kitapları temin etmelerini ister." dedi.

DESTEKÇİLERİNE SAHTE ÖĞRETMEN DİPLOMASI VERDİ

Haryana eyaleti eski Başbakanı Om Prakash Chautala ve Haryana Kalkınma Partisinden eyalet milletvekili oğlu Ajay Chautala, 2013'te, destekçilerini öğretmen gibi göstererek sahte diplomalar verdiği iddiasıyla sahtecilikten suçlu bulunmuştu.

Chautala ve beraberindeki 54 kişi, 1999-2000 yıllarında 3 bin 206 öğretmen alımında belgede sahtecilik yapmaktan 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...