Hindistan'da tapınakta felaket: 100 ölü

Hindistan'ın Kollam kentinde Puttingal Tapınağı'ndaki havai fişek gösterisinde patlayan fişekler tapınaktaki havai fişek yığınaklarının üstüne düştü. Çıkan yangında 100 kişi öldü ve 200'den fazla yaralı var.

Haberler - ntv.com.tr 10.04.2016 - 09:11 | Son Güncelleme : 10.04.2016 - 09:52

Hindistan'da tapınakta felaket: 100 ölü

HİNDİSTAN'DAKİ KAZADAN İLK FOTOĞRAFLAR 

Hindistan'ın Kollam kentinde Puttingal Tapınağı'nda hava fişek gösterisi sırasında yangın çıktı.

Patlayan fişeklerin tapınaktaki hava fişek yığınaklarının üstüne düşmesi sonucu meydana gelen yangında 100 kişi yaşamını yitirdi. Katliam gibi kazada 200'den fazla da yaralı var.

Yangın yerel halkın yeni yıl kutlamaları için Puttingal Tapınağı'nda düzenledikleri havai fişek gösterisi sırasında meydana geldi.

Yerel saatle 03.30'da çıkan yangının etkisi kilometrelerce uzaklıkta bile hissedildi. Havai fişek parçalarının kilometrelerce uzaklıkta olan evlere bile zarar verdiği belirtiliyor.

TAPINAKTAKİ BİR BİNA ÇÖKTÜ 

Puttingal Tapınağı'ndaki bir bina yangına dayanamayarak çöktü, ölümlerin çoğunun bu nedenle meydana geldiği belirtiliyor. 

Kollam polis müdürü TP Senkumar kazada yaşamını yitirenlerin tanınmayacak şekilde vücut bütünlüklerinin bozulduğunu ve kimlik tespitinin DNA testleri sonucu ortaya çıkarılacağını söyledi.

BAŞBAKAN FELAKET BÖLGESİNE GİDİYOR 

Felaket sonrası Hindistan Başbakanı Narendra Modi Puttingal Tapınağı'na doğru yola çıktı.

Felaketle ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Başbakan Narendra Modi, "Yürekler acısı bir durum ve söyleyecek söz bulamıyorum" dedi.

Puttingal Tapinağı'ndaki kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sayfa Yükleniyor...