Hitler’le ilgili çarpıcı iddia: Ölmedi, kaçtı

30 Nisan 1945'te Sovyet mağlubiyetinin arifesinde Berlin'deki sığınağında intihar eden Hitler ile ilgi çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Nazi liderinin ölümünü mercek altına alan ABD belgesel ekibi, Hitler'in intihar etmediğini iddia etti.

ntv.com.tr - DHA 07.10.2015 - 11:35

Hitler’le ilgili çarpıcı iddia: Ölmedi, kaçtı

Almanya’nın 2'nci Dünya Savaşı’nı kaybettiğinin anlaşılması üzerine, 30 Nisan 1945’te Berlin’deki sığınakta intihar ettiği bilinen Adolf Hitler’in kendini öldürmeyip, kaçmış olabileceğine ilişkin yeni bir iddia ortaya atıldı.  

ABD’li belgesel ekibi, Hitler’in kuşatma altındaki Berlin’den kaçmış olabileceğine ilişkin yeni deliller bulduğu öne sürüyor. 
 
GİZLİLİĞİ KALDIRILAN FBI BELGELERİNE DAYANIYOR 
 
“Hitler’in kaçışı- Gerçek mi, yoksa efsane mi?” adıyla History kanalında Aralık ayı içerisinde sekiz bölüm halinde yayınlanacak belgesel, eski bir CIA ajanı olan Robert Baer tarafından kaleme alınmış. Belgeselin 2014 yılında açılan FBI belgeleriyle de desteklendiği kaydediliyor. Alman Focus ve n-tv kanallarının bildirdiğine göre, FBI ajanları savaş sonrasında Arjantin ve Brezilya’da Hitler’in izini sürdü. 
 
GİZLİ TUNEL İDDİASI 

Belgesel nedeniyle Berlin’in Tempelhof Havaalanı yakınlarındaki bir metro hattında çekim yapıldığı ve bu sırada bir tünel bulunduğu kaydedilen haberde, tunelin 1945 yılında havaalanı ile Hitler’in kaldığı sığınağı birleştirdiği öne sürülüyor. 

Hitler'in savaşta ölmediğini öne süren yeni belgesel, History kanalında 12,13 ve 19,20 Aralık tarihlerinde yayınlanacak.

Sayfa Yükleniyor...