Hollanda'da alışveriş merkezine saldırı

Hollanda’da bir kişi, alışveriş merkezine otomatik silahla saldırı düzenledi. Saldırıda 6 kişi ölürken, 16 kişi de yaralandı. Olayın ardından saldırgan silahla intihar etti.

09.04.2011 - 15:39

Hollanda'da alışveriş merkezine saldırı

Alphen aan den Rijn kentinde bulunan bir alışveriş merkezine silahlı saldırı düzenlendi.  Saldırıda 6 kişi öldü, en az 16 kişi de yaralandı. Yaralılar arasında Adem Aksoy isimli bir Türk de bulunuyor.

Yaralıların farklı hastanelerde tedavi altına alınırken, bazılarının hayati tehlikesinin devam ettiği kaydedildi.

Silahlı saldırıyı gerçekleştirdikten sonra intihar eden saldırgan saldırganın 24 yaşında, Hollandalı ve bir atıcılık kulübü üyesi olduğu açıklandı.

Saldırganın geride iki mektup bıraktığını açıklayan yetkililer, mektuplardan birinde aynı şehirdeki diğer iki alışveriş merkezinde de patlayıcı bulunduğuna dönük bilgilerin yer aldığını ve bunun üzerine adı geçen yerlerde güvenlik önlemlerinin alındığını duyurdu.

YARALI TÜRK'ÜN DURUMU İYİYE GİDİYOR
Olayda yaralanan Türk kökenli 28 yaşındaki Adem Aksoy'un sağlık durumunun ise iyiye gittiği açıklandı.

Adem Aksoy'un babası İbrahim Aksoy, Leiden Akademi Hastanesi'nde 2,5 saat ameliyatta kalan oğlunun, şu anda yoğun bakımda olduğunu ve doktorların verdiği bilgiye göre hayati tehlikeyi atlattığını söyledi.

"Hollanda doğumlu oğlumun bugün nişanı olacaktı" diyen İbrahim Aksoy, oğlunun nişan alışverişi yapmaya gittiği sırada yaralandığını dile getirdi.

Büyük üzüntü yaşadıklarını belirten baba Aksoy, "Kendisi orada bir silahlı saldırganın ateş açması sonucu yaralanıyor. Komşunun biri bize dışarıda alış veriş yaparken oğlunuz silahlı saldırıda vuruldu diye haber verdi. O anda ne yapacağımı şaşırdım. En yakın arkadaşı Hüseyin ve diğer oğlum ile birlikte beni ambulansla hastaneye getirdiler" diye konuştu.

Kurşunun oğlunun ince bağırsağını zedelediğini ve diğer organlarına herhangi bir zarar vermediğini de ifade eden İbrahim Aksoy, yoğun bakımda olan oğluyla henüz görüşemediğini kaydetti.

72 bin nüfuslu Alphen aan den Rijn kenti Amsterdam'ın 46 km güneyinde bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...