Hollanda'daki Türk saldırganın sorgusu sürüyor

Hollanda'yı ayağa kaldıran saldırının ardından Utrecht kentinde hayat normale dönüyor. Saldırganın sorgusu sürüyor. Hollanda savcılığı, katille kurbanlar arasında henüz bir bağlantı bulunmadığını açıkladı. Soruşturmada terör bağlantısı üzerinde durulmaya devam ediliyor.

Anadolu Ajansı 19.03.2019 - 13:02 | Son Güncelleme : 19.03.2019 - 14:10

holanda utrecht190319.jpg

Hollanda'yı ayağa kaldıran saldırının ardından Utrecht kenti güne sakin başladı. Saldırıda hayatını kaybedenler çiçeklerle anılırken, ülkede güvenlik alarm da düşürüldü.

Hollanda savcılığı, katille kurbanlar arasında henüz bir bağlantı bulunmadığını açıkladı. Soruşturmada terör bağlantısı üzerinde durulmaya devam edildiği belirtildi.  

Saldırının nedeni ise tartışma konusu oldu. Hollanda basınına yansıyan haberlerde olayın aslında ailevi sebeplerden kaynaklanmış olabileceği üzerinde duruluyor.

Saldırının faili olarak yakalanan Gökmen T.'nin yakınları da terör saldırısına ihtimal vermiyor. Son açıklamalarda da zanlının intikam cinayeti işlediği görüşü öne çıkıyor.

37 yaşındaki Türk asıllı Gökmen T. Hollanda'nın dördüncü büyük kenti olan Utrecht'te tramvayda ateş açmış; saldırıda üç kişi hayatını kaybetmişti.

Sayfa Yükleniyor...