Hollanda’nın en çalışkanı bir Türk

Hollanda'da her yıl kamuda çalışan başarılı kişilere verilen ödülü Songül Akkaya isimli bir Türk kazandı. Ödülü ilk kez yabancı kökenli birisi alınıyor.

Anadolu Ajansı 17.06.2011 - 13:17

Ülkede her yıl kamu alanında çalışan başarılı kişilere verilen ''De Gerbrandyprijs'' ödülü için tören düzenlendi.

Törende ödülünü Kuzey Hollanda Eyalet Vali Yardımcısı Jan van Run'ın elinden alan Songül Akkaya, başta bakanlıklar, belediye ve eyalet yönetimleri olmak üzere çeşitli kamu kurumlarına asayiş konusunda danışmanlık hizmeti veriyor.

Politikayla da ilgilenen Akkaya, İkinci Dünya Savaşı sırasında başbakanlık görevini üstlenen Pieter Sjoerds Gerbrandy'nin adını taşıyan bu ödülü alan ilk yabancı kökenli oldu.

Akkaya, Hollanda genelinde 2007'den bu yana kamu alanında başarılı çalışmalara imza atan kişilere verilen bu ödülü almanın zorluğuna dikkati çekerek, ödülü alan ilk Türk ve yabancı kökenli olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi.

Ülkenin farklı bölgelerinden aday gösterilen yaklaşık 30 kişi arasından birinci seçildiğini aktaran Akkaya, siyasi çalışmalarının da bu ödülü almasında rol oynadığını, gösterilen ilgiye layık olmaya çalışacağını ifade etti.

‘HARİKA BİR OLAY’
Kuzey Hollanda Eyalet Vali Yardımcısı Jan van Run da Songül Akkaya ile politik arenada tanıştığını ve birlikte çalışma imkanı bulduğunu belirterek, Akkaya'nın başarılı çalışmalarının yakın şahidi olduğunu dile getirdi.

Akkaya'nın ödülü hak ettiğine söyleyen van Run, ''Arkadaşımın bu ödülü kazanması gurur verici. Harika bir olay'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...