Hong Kong'da hırsızlar tuvalet kağıdı çaldı

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgının yayılacağı endişesi taşıyan halkın stok yapmaya yönelmesiyle marketlerde pirinç ve tuvalet kağıdı gibi ürünler tükenirken, maskeli hırsızlar 50 koli tuvalet kağıdı çaldı.

Anadolu Ajansı 17.02.2020 - 11:09 | Son Güncelleme : 17.02.2020 - 11:13

Hong Kong'da hırsızlar tuvalet kağıdı çaldı

South China Morning Post gazetesinin haberinde, biri bıçaklı 3 hırsızın, kentin Mong Kok bölgesinde 50 koli tuvalet kağıdı çaldığı belirtildi.

Soyguna karışan 3 hırsızdan ikisi yakalanarak gözaltına alınırken, kolilerin bir kısmı mağazanın yakınlardaki bir evde ele geçirildi.

Çin’de ortaya çıkan yeni tip corona virüs salgınının yayılacağı korkusuyla stok yapmak isteyen Hong Konglular marketlerin önünde uzun kuyruklar oluşturmuş, raflar boşalmıştı.

Hong Kong hükümetinin endişelenecek bir şey olmadığını açıklamasına rağmen marketlerde pirinç ve tuvalet kağıdı gibi ürünler tükenmişti.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan gün içinde yapılan açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle 1771 kişinin hayatını kaybettiği, kesinleşen vaka sayısının 70 bini aştığı bildirilmişti. Hong Kong'da kesinleşen vaka sayısı ise 57'ye yükseldi.

Sayfa Yükleniyor...