İlk kez yenilgiden bahsetti

Soykırım tasarısının perde arkasındaki mimarı Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Ermeni oylarının da kendisini kurtaramayabileceğini itiraf etti. Sarkozy, “Sevilen bir cumhurbaşkanı olarak hatırlanmak istiyorum” dedi.

25.01.2012 - 06:42

İlk kez yenilgiden bahsetti

Fransa’da önümüzdeki nisan ayında yapılacak olan seçimlerde Sosyalist Parti adayı François Hollande ile yarışacak olan Sarkozy, ilk kez yenilgiden bahsetti.

Sarkozy, Le Monde gazetesinin manşetten duyurduğu habere göre yakın çevresine ve çalışma arkadaşlarına anketlerde geriye düştüğünü ve seçimi kaybetme riski bulunduğunu belirterek, “Siyasi kariyerimin sonuna gelmekle karşı karşıyayım. Seçimde olası bir yenilgi durumunda siyaseti bırakacağım. Daha rahat bir hayat istiyorum. Kendimi para kazanmaya adayacağım. Ben bir avukatım ve ofisim her zaman açık. Ama benden çok haber alamayacaksınız. Tamamen farklı bir hayat yaşayacağım” dedi.

'SEVİLEN BİR CUMHURBAŞKANI OLMAK İSTİYORUM'
Vatan gazetesinin haberine göre, Sarkozy tek isteğinin sevilen bir cumhurbaşkanı olarak hatırlanmak olduğunu da sözlerine ekledi.

‘SARKOZY BİR PALYAÇO’
New Yorker dergisinin bu ayki sayısında yayınladığı Sarkozy profilinde ise, Fransa liderini adeta yerin dibine batırdı.

Sarkozy’nin seçildiği günden bu yana verdiği hiçbir sözü tutamadığını vurgulayan dergi şu ifadeleri kullandı: Ne şarabı ne de peyniri seviyor. Onun yerine diyet kola ve Havana purosu tutkunu. Ayrıca parayı da çok seviyor. Amerikalı Sarkozy olarak anılmak hoşuna gidiyor.

Yaptığı gaflar nedeniyle onun için “İtalyan komedisinden çıkmış bir aktör gibi” benzetmesi yapılıyor. Palyaçolukları nedeniyle kendisine karşı büyük bir güvensizlik var. Buna rağmen ilk günlerde Fransa’nın en popüler cumhurbaşkanıydı. Şimdi ise en sevilmeyen... Kendisinin politikalarını desteklemeyen Fransızlar’ın oranı yüzde 80’e kadar çıktı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...