'İlyasova Yunan trajedisine yol açtı'

12 Dev Adam'ın  Yunanistan karşısındaki tarihi zaferi Yunan basınında da geniş yankı buldu. Komşuda hezimetin nedenleri sorgulanıyor.

NTV Haber 01.09.2010 - 11:32

'İlyasova Yunan trajedisine yol açtı'

12 Dev Adam'ın  Ankara'da Yunanistan'ı 76-65 yenmesi, Yunan basınında geniş yankı uyandırdı. Gazeteler Türkiye'nin haklı bir galibiyet kazandığına ilişkin haberlere yer verirken, Yunan takımının hatalarını da sorguladı.


Yunan basını, 12 Dev Adam'ın daha hırslı bir oyun çıkardığını yazıyor ve Yunan takımının özellikle ikinci yarıda hırsını kaybettiğine, dinamik Türk takımı karşısında randımansız ve isabetsiz bir oyun çıkardığına dikkat çekiyor.

WATERLOO HEZİMETİ GİBİ
Ta Nea gazetesinin haberinde yenilgi, Waterloo hezimetine benzetiliyor: "Yunan milliler Türkiye'de Waterloo hezimeti gibi ağır bir yenilgi aldı. En büyük zararı ise İlyasova verdi."

YUNAN TRAJEDİSİ OLDU
Eleftherotypia gazetesi haberinde, "Yunan milliler Türkiye'de teslim oldu. İlyasova'nın korkunç isabetleri Yunan takımının trajedisine yol açtığını" yazdı.

İSTANBUL'DA ZOR BİR YOLA GİRECEĞİZ
To Vima gazetesinde, "Yunan takımının Ankara'daki bu ağır yenilgisinden sonra İstanbul'da zor bir yola gireceği" yazıldı.

Kathimerini gazetesinde ise, "Yunan milliler kötü bir oyun çıkartarak gurubundan birinci olma şansını kaçırdı. İlyasova ile Hidayet Türkoğlu fevkalade iyi bir performans gösterdi" ifadeleri yer aldı.

3. GELMEYİ DÜŞÜNEBİLİRİZ
Gazetelerde yer alan, "Şimdi ne olacak?" senaryoları da yer alıyor. Yunan takımı grubunda 2. olursa, o zaman Amerika ve İspanya gibi korktuğu iki süper güçle karşılaşmak zorunda kalacağından, 3. gelmenin düşünülebileceğinden söz ediliyor.

Ancak dünkü maçta Türk takımının üstünlüğünü kabul eden Yunan milliler, bu senaryoları kabul etmediklerini ve herkesle eşit oranda sonuna kadar mücadele etmekten yana olduklarını açıklıyorlar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...