İngiliz Bakan: Eşcinsel değilim

25 yaşındaki danışmanıyla eşcinsel ilişkisi olduğu öne sürülen İngiliz Dışişleri Bakanı William Hague iddiaları reddetti.

02.09.2010 - 10:25

İngiliz Bakan: Eşcinsel değilim

İngiliz Dışişleri Bakanı William Hague, 25 yaşındaki danışmanı ile eşcinsel ilişki yaşadığına dair iddialara Guardian gazetesine yaptığı açıklama ile yanıt verdi.

Guardian manşetten duyurduğu haberinde, iddiaların yoğunlaşmasının ardından genç danışman Christopher Myers'in dün istifa ettiğini bildirdi. Hague ise bu istifa üzerine bir açıklama yayımlayarak, "Ne uygunsuz bir atama yaptım, ne de uygunsuz bir ilişki içindeyim" dedi.

Seçim kampanyası sırasında şoförlüğünü yapan danışmanıyla ara sıra otellerde aynı odaları paylaştıklarını belirten Dışişleri Bakanı "Başka anlamlar çıkarılacağını bilseydik, paylaşmazdık" diye konuştu.

KARIMLA DAHA DA YAKINLAŞTIK
Eşiyle çocuk sahibi olmaya çalıştıklarını ve karısının birkaç kez düşük yaptığını belirten bakan, bu tür durumlarda birçok evlilikte gerginlikler ortaya çıkarken, yaşadıklarının karısıyla kendisini daha da yakınlaştırdığını anlattı.

Guardian, iddiaların Hague'in mensubu olduğu koalisyonun büyük ortağı Muhafazakar Parti içinde huzursuzluğa neden olduğunu aktarıyor. Önde gelen partililere göre, Hague'in en büyük hatası, çok az dışişleri deneyimi olmasına karşın 25 yaşındaki Myers'ı danışman olarak işe almasıydı.

Diğer bakanların genelde iki danışmanı varken, Myers üçüncü danışman olarak bakanlığa girmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...